Hoş geldiniz,Çocuklar Artık Güvende..

Hoşgeldiniz. Bugün

Evdeki Tehlikelerden Haberdar mısınız?

Ana Sayfa » Blog » Evdeki Tehlikelerden Haberdar mısınız?

Anne Bebek Dergisi Röportajımız

genel-mudur-minybaby

Evdeki Tehlikelerden Haberdar mısınız?

Çocuklarımızın güvenliği için neler yapabiliriz dedik ve bugün Türkiye ve Avrupa’nın en büyük Bebek & Çocuk Güvenlik marketiyiz…
Portakal Güvenlik Firması Genel Müdürü Hasan ŞAHİN ile Minybaby ‘nin çocuklarımız için ne gibi güvenlik önlemleri sunduğunu konuştuk.

* Minybaby kimdir, ne zaman kuruldu ve çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

4ve 5 yaşında iki kızım var. Baba olduktan sonra yetişkinlerin dünyasının küçükler için ne kadar tehlikeli olduğunu fark ettim. Tüm günümüzü geçirdiğimiz evimiz, kreşler, oyun merkezleri emekleme çağından itibaren çocuklar için binlerce farklı tehlike barındırıyor! Bu noktadan hareketle kendi evimizi çocuklarımız için güvenli bir yere getirmeye çalışırken, tecrübelerimizden yola çıkarak bizim gibi düşünen anne-babalar için 2013’te Portakal Güvenlik firmasını kurduk. Ardından Minybaby markamızı tescilledik. Ve miniklerin hayatını daha güvenli kılmak için elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz.

* Minybaby Bebek ve çocuk güvenlik ürünleri markası MinyBaby’nin ürün yelpazesi nedir?

0-6 yaş grubu çocuklarda ev içi kazalara karşı Türkiye’nin en kapsamlı çocuk güvenlik ürünleri yelpazesi ile hizmet veriyoruz. MinyBaby olarak kaza oluşabilecek tüm alanları tespit ettik.100 ‘e yakın güvenlik ürününü 11 ayrı kategoride topladık. Bunlar:

Kenar-Köşe koruyucular / Yatak-Kapı Bariyerleri / Elektrik Güvenliği / Banyo Güvenliği / Mutfak Güvenliği / Güvenlik Kilitleri / Merdiven Güvenliği / Tuvalet Güvenliği / Deprem Güvenliği / Havuz Güvenliği / Kaydırmaz Bantlar

Müşterilerimize ürünlerimizi birçok bebek çocuk ürünleri sunan firmalar aracılığı ile ve www.minybaby.com sitemiz üzerinden  ulaştırıyoruz.
*  Minybaby Ev içi güvenlik ürünleriniz anne-babaların işlerini nasıl kolaylaştırıyor?

Çocukların karşılaşacağı tehlikeler, çocuğun büyümesi ve gelişmesi ile de değişir. Örneğin 0-6 yaş arası çocuklar çok hareketlidir.Bu yaş grubunun kazaya uğrama oranı da çok yüksektir. Hatta UNICEF araştırmaları,bu yaş grubunun yüzde 70’nin “evde” tehlikeli bir kaza geçirdiğini gösteriyor.Sağlık bakanlığı verilerine göre de Türkiye’de son beş yılda 120 bin çocuk ev kazası sonucu hastanelik olmuş. Yine UNICEF’e göre bu yaralanmaların yüzde 63’ü düşme sonucu oluşuyor. Biz de MinyBabyolarak bunları engellemeye çalışıyoruz. Örneğin, kayarak düşmelere karşı; yüzey kaydırmaz bantlarımız, yataktan veya merdiven düşmelerine karşı yatak bariyerlerimiz ve merdiven-oda güvenlik kapılarımız var. Kenar/köşe koruyucularımızla da evlerdeki sivri köşeleri ortadan kaldırıyoruz. Kazaların yüzde 5’ini zehirlenmeler oluşturuyor. Minik yavrularımız ev içerisindeki ilaç ve temizlik malzemelerinin bulunduğu dolapları karıştırıp, eline geçenleri yiyecek- içecek sanabiliyor. Dolap kilitlerimizle bu riskleri bertaraf etmeye çalışıyoruz. İnanır mısınız, klozet içindeki suyla oynamak isteyen çocuklar bile var. Bu yüzden tuvalet kilitlerimizi çözüm olarak getirdik. Vücut koordinasyonunu henüz kazanamamış çocukların, hızlı ve ani hareketleri yüzünden kaygan zeminlerde düşmeleri de sıradan bir kaza gibi görünüyor. Ama kaydırmaz bantlarımızı kullanan aileler, çocuklarının bu tür zeminlerde daha güvende olmasını sağlıyor. Kış sezonunda kullanıma kapattığımız havuzlarımız aslında bahçemizdeki en büyük tehlike. Havuzlarımızı güvenli hale getirmek istediğimizde Havuz Güvenlik bariyeri ebeveynlerimizin imdadına yetişiyor. www.havuzunguvende.com sitemizde detaylı bilgileri müşterilerimize açıkladık. Hemen kurulum ve  müşterilerimize ücretsiz montaj imkanı sunuyoruz.

* Minybaby olarak En çok hangi ürünleriniz ilgi görüyor?

Ebeveynlerin en çok ihtiyacı olan ve ilgi gören ürünlerimiz; kenar-köşe koruyucular, güvenlik kilitleri ile kapı ve merdiven bariyerlerimizin yanı sıra koleksiyonumuza yeni eklediğimiz katlanabilir ve taşınabilir özelliği olan MinyBaby yatak bariyerlerimiz de ebeveynler tarafından oldukça ilgi gördü. Ebeveynler çocuklarının yataktan düşmesi ile ilgili endişelerinin bu sayede ortadan kalktığını belirtiyorlar. Banyoda ve antrelerdeki kaygan zeminlerde düşmeleri engelleyen ürünümüz kaydırmaz bantlar, kapıların kollarına başını çarpan çocuklar için kapı kolu koruma aparatları ve elektrik prizlerine karşı hem duvar prizleri hem de çoklu priz koruyucu ürünlerimiz rağbet görmektedir.

* Ebeveynler neden sizi tercih etmeliler?

Başta da söylediğim gibi; iki kız babasıyım. MinyBaby’i kurma fikri de “kendi çocuklarımın güvenliği nasıl sağlayabilirim” diye kara kara düşünürken ortaya çıktı. Bu yüzden kendi çocuklarım için kullanmayacağım hiçbir ürünü satış yelpazemize eklemedim. Benzer ürünleri belki başka markalarda bulabilirsiniz ama şunu göğsümü gere gere söyleyeyim ki ürünlerimizde asla fitalat (toksik/kanserojen) bulunmamaktadır. Biliyorsunuz “plastiği yumuşatma” özelliğinden dolayı oyuncaktan biberona binlerce üründe kullanılan bu madde AB ülkelerinde yasak. Tüm ürünlerimiz,uluslararası sağlık standartları laboratuarlarında testlerden geçirilmiş olup,bu testler sonucunda EN71 sağlık standartları uygunluk belgelidir.Sağlık standartları uygunluk test raporlarımızı ticari ambalajlarımızda ve broşürlerimizde ebeveynlerle paylaşmaktayız.Çünkü MinyBaby ekibi olarak her çocuğun sorumluluğunu üzerimizde hissetmekteyiz.Tüm bu koleksiyonumuza aileler,kreş ve anaokulları uygun fiyatlarla ve tüm Türkiye’ye ücretsiz kargo imkânı ile ulaşabilmekteler. Minybaby Türkiyenin ve Avrupanın en çok tercih edilen markası haline gelirken bizler en çok güvenliğini sağladığımız miniklerimiz için seviniyoruz. Her müşterimize büyük hassasiyet ve % 100 müşteri memnuniyeti politikasıyla hizmet vermeyi prensip edinmiş bir firmayız. Ürünlerimize ve bizlere kolaylıkla ulaşabilecekleri adresimiz www.minybaby.com ‘dur.

09 Haziran 2015

Facebook'ta Biz